ul. Miodowa 6     35-303  Rzeszów   tel/fax 017 7482730                        
Strona główna
O szkole
Mapa dojazdu
Zdjęcia
Video
Sukcesy
Koła i kluby
Sport
Podział godzin
Linki
Dla szóstoklasistów
Dyrektor
Wicedyrektor
Grono pedagogiczne
Godziny pracy
Patron
Kalendarz imprez
Tradycje szkolne
Dokumenty
Programy
Organizacje
Stowarzyszenia
Koła zainteresowań
Sukcesy
Konkursy
Biblioteka
Kronika
Pracownicy szkoły
Publikacje
Rzeszów
Strony klasowe
Plan lekcji
Klasy
Zajęcia dodatkowe
Konsultacje
Fakultety
Wymagania
Osiągnięcia
Złoty absolwent
Podręczniki
Rada Rodziców
Regulamin RR
Dokumentacja
Dni otwarte


 

 

czwartek, 3 lipca 2008
Nauczyciele - Uczniowie 3:1

Podczas tegorocznego Dnia Sportu Szkolnego (19.06) odbyły się cztery mecze Nauczyciele contra Uczniowie. W pojedynkach siatkarskich z reprezentacją dziewcząt i  chłopców klas drugich oraz meczu piłkarskim triumfowali nauczyciele. Natomiast uczniowie klas trzecich nie dali szans nauczycielom w pojedynku siatkarskim.

sobota, 21 czerwca 2008
I Otwarte Mistrzostwa Podkarpacia w jeździe na rolkach !


poniedziałek, 22 czerwca 2008

Damian Doczyk najsilniejszym uczniem w szkole


W szkolnym współzawodnictwie o tytuł "Najsilniejszego ucznia w szkole" (siłowanie się na rękę) bezapelacyjnie zwyciężył Damian Doczyk z klasy 2a, drugie miejsce zajął Darek Domański, a trzecie Konrad Tomaszek.

piątek, 20 czerwca 2008
Pożegnanie uczniów klas trzecich

"Wszystko co dobre szybko się kończy"- niech te trzy lata na zawsze pozostawią w Waszej pamięci tylko dobre wspomnienia.czwartek, 19 czerwca 2008
Chór Gimnazjum nr 8 pod dyr. Alicji Mitoń

Chór naszego Gimnazjum w tym rym semestrze reprezentował nasza szkołę na różnych konkursach i przesłuchaniach: Wojewódzki Konkurs Piosenki Patriotycznej organizowany przez Gimnazjum nr2 w Rzeszowie - wyróżnienie, Adrian Nowak z kl.Ia wyróżnienie na Wojewódzkim Konkursie "Piosenki z tekstem" organizowanym przez Gimnazjum nr10, Wojewódzki Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w SP27, Przegląd Chórów "Magnificat" - oceniano chóry w trzech kategoriach: złote pasmo, srebrne pasmo i brązowe pasmo. Naszym sukcesem jest znalezienie się w kategorii "srebrne pasmo".

wtorek, 17 czerwca 2008
Niech żyje bal...

Tegoroczny komers trzecioklasistów - Oj bawić to się oni potrafią jak nikt inny...

wtorek, 17 czerwca 2008

Francja (3B) triumfatorem Małych Mistrzostw Europy !


Klasa 3b w piłkarskiej podwójnej koronie. Nie było na nią mocnych zarówno w mistrzostwach na hali jak i na otwartym powietrzu. Drugie miejsce wywalczyła reprezentacja Niemiec (2D), trzecie Hiszpania (2c).

poniedziałek, 9 czerwca 2008
Dzień Gimnazjalisty

Podczas tegorocznego Dnia Gimnazjalisty poszczególne klasy miały za zadanie w różnych formach zaprezentować państwa, które  wspólnie z nami biorą udział  w projekcie Comeniusa. Słowa uznania dla wszystkich, którzy włączyli się do przygotowania prezentacji.
 

niedziela
, 8 czerwca 2008
Nasi rolkowcy bezkonkurencyjni na Olimpiadzie
W Mini Olimpiadzie Dzieci i Młodzieży, w konkurencji jazdy na rolkach, nasze gimnazjum udowodniło, że jest bezkonkurencyjne. Wszyscy uczniowie z naszego gimnazjum  biorący udział w zawodach zajęli czołowe miejsca. Niestety z powodu złej pogody, odbył się tylko wyścig na rolkach i nie mogliśmy pokazać szczytu naszych możliwości na torze przeszkód.
Dziewczyny:
1.Agnieszka Kotowicz, Paulina Czapla
2. Magdalena Leszczyńska
3. Sylwia Fusiarz
Chłopcy:
1. Patryk Stach (klasa rolkowa)
2. Damian Glazowski (klasa rolkowa)

czwartek
, 5 czerwca 2008


Enrike Iglesjas wystąpił w naszej szkole!

Dzięki staraniom p.Dyrektor specjalnie dla uczniów naszej szkoły  z okazji Dnia Gimnazjalisty wystąpił  "boski" Enrike Iglesjas. Już w pierwszych 5 sekundach jego występu co najmniej 20 dziewczyn zemdlało z wrażenia. Po zakończeniu jego występu sala gimnastyczna zasłana była ciałami nieprzytomnych z zachwytu dziewcząt  ;-)
Artysta pomimo nalegań nie zrobił dla nas wyjątku i tradycyjnie wystąpił z playbacku. :-)

środa, 4 czerwca 2008
Wycieczkowy czas.
W Gimnazjum nr 8 zgodnie z programem wychowawczym szkoły w miesiącu maju organizowane były wycieczki. 4 klasy powędrowały w Beskid Niski by zmierzyć się z górą Grzywacką i pobyć wśród pięknej przyrody tego rejonu. W tych stronach grupa młodzieży kl. III przeżywała rekolekcje pod opieką ks. Marka. Dwie klasy, w których prowadzona jest innowacja dziennikarsko-teatralna w Krakowie miała okazję na scenach Teatru Słowackiego obejrzeć profesjonalne aktorstwo. Grupa młodzieży pod okiem fachowców uczyła się żeglarstwa w „Szkole pod żaglami” na jeziorze w Giżycku. W ramach Comenius kilkoro uczniów pofrunęło do Finlandii, by poznać i pogłębić wiedzę na temat odrębności kulturowych i obyczajowych kraju lasów i jezior.

Cieszymy się, że w naszej młodzieży budzona jest aktywność poznawcza, za co serdecznie dziękuję wszystkim nauczycielom, którzy chcą organizować tego rodzaju sytuacje wychowawcze.

środa, 4 czerwca  2008

Festiwal Comeniusa

Dnia 4 czerwca 2008 r nasze gimnazjum zaprezentowało się podczas Festiwalu Comeniusa, który co roku odbywa się w ośrodku szkoleniowym w Czudcu.  Festiwal ma na celu promocję szkół biorących udział w projektach międzynarodowych a także pozwala podzielić się wrażeniami i doświadczeniem zdobytym podczas realizacji takich projektów.
poniedziałek,

2 czerwca 2008

Premiera "Małego Księcia" na deskach naszej szkoły

Klasy o profilu dziennikarsko-teatralnym - 2a i 1b przygotowały pod kierunkiem p.Barbary Rubinkiewicz i p.Renaty Drozdowskiej piękny spektakl "Mały Książe". Jako pierwsi mogli go obejrzeć rodzice przed dzisiejszą wywiadówką.

piątek, 31 maja 2008
Małe Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej

Przed nami historyczny występ naszej reprezentacji na Mistrzostwach Europy, a tymczasem w naszej szkole rozpoczęły się "Małe Mistrzostwa Europy". W pierwszych meczach w grupie pierwszej Szwecja przegrała z Rosją 1:5 i z Czechami 0:2; Rumunia pokonała Czechy 2:0 i Rosję 1:0, a Rosja pokonała Czechy 3:1. Kolejne mecze w środę i piątek. Niestety nie będzie można ich obejrzeć na antenie TVP a nawet w Polsacie. Pozostaje zakup dekodera lub obejrzenie ich "na żywca" :)


piąt
ek, 31 maja 2008
Pokazy rolkowe w SP 22 Rzeszów
Świetna impreza, 300 fanów z podstawówki, aż było ciężko ich ogarnąć, dzieciaki biły brawo i piszczały z zachwytu, wiec jeździło się bombowo. Ja, kisiel, i Kuba Smaroń zrobiliśmy pokaz jazdy extreme, na którym wykonywaliśmy triki na rurce i skoki przez 4 rowery górskie. Natomiast „szczur” „leszczu” „groszek” „czapla” Iwonka i Sylwia oraz Iza z sp3 i Pan Kuba (trener gm8 od slalomskateingu), wykonywali ewolucje na kubeczkach. Ogólnie było generalnie czyli całkiem nie kulawo, czyli nie wyobrażam sobie lepszej imprezy J!!!


piąt
ek, 17 maja 2008
Dobry start lekkoatletów

Pierwsze miejsca:
Kasia Stanek na 110m przez płotki,
sztafeta dziewcząt 4x100m
Drugie miejsce:    
Aneta Maciołek na 300m
Trzecie miejsca:  
 Łukasz Surowiec w skoku w dal
Arek Inglot w skoku wzwyż (160cm)
Czwarte miejsca: Tomek Pięciak (300m) Michał Słapiński (1000m)

czwartek
, 15 maja 2008
Siatkarki pokonały 5:1 Gimnazjum nr 1

Jak wiadomo I gimnazjum to jedno z lepszych gimnazjów w Rzeszowie jeżeli chodzi  o  siatkówkę.  Dziewczyny  z naszej szkoły z respektem i obawą podeszły   do   walki   z przeciwnikiem. W połowie pierwszego seta okazało się ze udało nam się nawiązać walkę na wyrównanym poziomie a nawet wygrać pierwszego seta. W drugim za to dostaliśmy niezłe cięgi, co podziałało ósemce na ambicję i już później my rozdawaliśmy karty wygrywając 5:1. . Najlepszą  zawodniczką  meczu  była  Magda  Żarek.  Trener  dziewcząt   z ósemki ma taka minkę :-)

k
wtorek, 13 maja 2008
Szkoła pod Żaglami

Najpierw  w naszym gimnazjum organizowane były "Zielone Szkoły", później "Białe szkoły" a teraz przyszła pora na "Szkołę pod Żaglami". Uczniowie klas drugich i trzecich pod opieka p. D.Żarek cały pierwszy tydzień maja spędzili na jachtach, pływając po mazurskich jeziorach.

9 maja 2008

Szczęśliwi wrócili z Finlandii

Dziś około 4 rano wróciła z Finlandii  reprezentacja naszego Gimnazjum uczestnicząca w projekcie Comeniusa. Niedługo szersza relacja z ich pobytu w Ristinie. Tymczasem zapraszam do zdjęć.
środa,

7 maja 2008
"Ekipa Comeniusa" w Ristinie!
Sześcioosobowa reprezentacja naszej szkoły  przebywa w miejscowości Ristiina w Finlandii. W dniach  4 do 11 maja odbywa się tam kolejne z cyklu spotkań szkół partnerskich w ramach miedzynarodowego projektu -"Tolarancja odpowiedzią na potrzeby współczesnej Europy". Dotarły do nas informacje, że wszyscy są bardzo zadowoleni z podróży i pierwszych dni pobytu w gronie przyjaciół z Bułgarii, Turcji, Litwy, Hiszpanii i Finlandii.
 

wtorek, 6 maja 2008  Wizyta w Parlamencie Europejskim - Strasburg 2008!

No i doczekałyśmy się … (cała piątka, na czele z panią Joanną Bryłą oraz A. Grabą, A. Bieniasz, B. Głodzik, M Chmiel) tego, by nagroda, jaką był wyjazd do Europarlamentu w Strasburgu stał się faktem. Przypomnijmy, że tak atrakcyjną nagrodę ufundował pan europoseł Mieczysław Janowski...
 
 Więcej   W obiektywie AB    Foto

poniedziałek, 5 maja 2008  Wyniki konkursu „Najlepszy rachmistrz klas pierwszych”

  I miejsce:
            Kamil Rączka  I b       Michał Grębosz   I a
       II miejsce:
                Barbara Michalska   I b    Marlena Szczupaj   I f
 
         III miejsce:
 
                   Julia Kielich I a
 Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!!!

  niedziela, 27 kwietnia 2008 Step-Tap szóstym zespołem na Podkarpaciu!

Zespół Step-Tap wywalczył wysoką - szóstą pozycję podczas rozgrywanych  Mistrzostw Podkarpacia Formacji Cheerleader's. Nasze dziewczyny świetnie zaprezentowały się w nowych strojach w wypełnionej do ostatniego miejsca hali w Tyczynie. Foto-przed występem     Foto-występ

 czwartek, 24 kwietnia 2008 Kolejna dyskoteka szkolna za nami

Po emocjach i stresach związanych z egzaminem gimnazjalnym przyszedł czas na dyskotekowe szaleństwo! Zapraszamy do zdjęć!

wtorek, 23 kwietnia 2008 Turniej Siatkarski w ZS Energetycznych

Reprezentacja siatkarska zajęła czwarte miejsce w Turnieju o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Energetycznych w Rzeszowie. Nasza drużyna wygrała dwa mecze z Gimnazjum nr 6 i Gimnazjum w Boguchwale a następnie przegrała pojedynki o finał i o 3 miejsce.

poniedziałek, 21 kwietnia 2008 Nasze Gimnazjum drugie w konkursie biblijnym!

Tylko 3 gimnazja rzeszowskie zostały zakwalifikowane do III etapu – finału diecezjalnego Konkursu Biblijnego 2008 pt: „Bądźmy uczniami Chrystusa”. Gimnazjum nr 8 zajęło drugą lokatę po Gimnazjum nr 1 ale przed Gimnazjum Katolickim. W etapie diecezjalnym naszą szkołę będą reprezentować dwie uczennice: Ola Demkowicz  z 1f i Iwona Fleszar  z 1a.

wtorek, 15 kwietnia 2008 "Pustynie Świata"

W konkursie geograficznym „Pustynie świata” I  miejsce zdobyła  Karolina Fortuniak z klasy 1 b, II miejsce  - Mateusz Dyjak z klasy 1a, III miejsce – Antoni Trojniar z klasy 1f i Jakub Pączek z klasy 1b. Gratulujemy!!

poniedziałek, 14 kwietnia 2008 Konkursy na Dzień Europy

Z okazji Dnia Europy, który obchodzony jest corocznie w dniu 9-maja,w naszej szkole organizujemy  konkurs na scenariusz audycji radiowej poświęconej tematowi Unii Europejskiej oraz konkurs na plakat, którego treść ma  odnosić się do motta UE, które brzmi ,,Zjednoczona w różnorodności”.

środa, 2 kwietnia 2008 Spotkanie z misjonarzem

Dnia 2 kwietnia mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole księdza misjonarza Dariusza Miąsika. Na spotkaniu z klasą 1d ksiądz Dariusz opowiadał o sześciu latach swojej posługi w Ekwadorze. Mieliśmy okazje posłuchać a także zobaczyć na licznych fotografiach jak żyją inni ludzie na drugim krańcu świata, czego potrzebują i z jakimi problemami się borykają. Darem od nas, była symboliczna kwota pieniążków zebranych podczas tegorocznej dyskoteki andrzejkowej, które jak się dowiedzieliśmy, od księdza Darka, zostaną przeznaczone na pomoc przedszkolakom w Ekwadorze.  Foto

19 marca 2008 Przed nami Święta Wielkanocne!

Środowy "Poranek Wielkanocny" wprowadził społeczność naszej szkoły w atmosferę zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Chrystusa!  Foto >>>

18 marca 2008 Klasa 3C bezkonkurencyjna w siatkówce

Tegoroczne szkolne mistrzostwa siatkarskie zdominowała klasa 3C, która zarówno w rozgrywkach dziewcząt, jak i chłopców nie miała sobie równych. Kolejne miejsca w rozgrywkach dziewcząt zajęły: klasa 2a - drugie , klasa 1a - trzecie. W mistrzostwach chłopców drugie miejsce zdobyła klas 3A, a trzecie 2B. Foto   Foto  >>>

10 marca 2008 Powrót z Wilna

Bardzo zadowolona, pełna wrażeń, szczęśliwa i zdrowa wróciła z Wilna reprezentacja naszej szkoły uczestnicząca w tygodniowej wizycie w ramach programu Comenius. Foto  Więcej >>>

8 marca 2008 Duży sukces zespołu STEP-TAP

Świetny występ i wspaniały sukces naszego szkolnego zespołu Step-Tap. Podczas VII Międzyszkolnego Przeglądu Zespołów Cheerleaders młodszy zespół zdobył II miejsce w kategorii wiekowej do 14 lat, a starszy zespół  uplasował się także na II miejscu w kategorii powyżej 15 lat. Dziewczyny i ich trenerka p.Danuta Żarek były przeszczęśliwe. W tegorocznym przeglądzie wzięło udział 15 zespołów. Wielkie brawa! Foto   Foto  >>>

20.02.2008   Gimnazjum nr 8 - KSM 4:1

             W towarzyskim 5-setowym meczu siatkarskim reprezentacja naszej szkoły pokonała 4:1 drużynę KSM. Gratulacje! Foto

19.02.2008   Półfinały w halowej piłce nożnej

               Mistrzostwa naszego gimnazjum w Halowej Piłce Nożnej wkroczyły w fazę półfinałową. Wśród klas drugich zwyciężyła 2C, przed 2D i 2A, natomiast w gronie klas trzecich najlepsza okazała się klasa 3D przed 3A i 3B. Zobacz dotychczasowe wyniki.

16.02.2008   Dzień Patrona

                12 lutego br. w naszym Gimnazjum odbyło się spotkanie zorganizowane przy współudziale Regionalnego Stowarzyszenia Pamięci Historycznej „ŚLAD” i rzeszowskiego oddziału IPN. Spotkanie połączone z prezentacją multimedialną i fragmentem wystawy „Żołnierze wyklęci” upamiętniło kolejną rocznicę powstania Armii Krajowej (14 II 1942 r.). Wystawę prezentował Zenon Fajger z IPN. Naszymi gośćmi byli żołnierze AK z koła im. Józefa Lutaka. Uczennice klasy II c Ania Łukaszewska i Magda Dąbczyk przedstawiły postać majora Lutaka. W spotkaniu naszym wzięli również udział krewni Józefa Lutaka: wnuk Maciej Lutak i prawnuk Tomasz Lutak, którzy z zainteresowaniem wysłuchali wspomnień o swoim przodku. Najciekawsza pewnie dla nich była wypowiedź pana Mieczysława Czechowicza, który był uczniem J.Lutaka w Tyczynie i wspominał go jako nauczyciela. Przepytywaliśmy również żołnierzy AK o ich wojenne miłości z okazji zbliżających się walentynek, co wywołało duże zainteresowanie młodzieży naszej szkoły biorącej udział w spotkaniu. Żołnierze AK podzielili się z nami swoimi wspomnieniami z okresu wojny. Spotkanie uświetnili liczni goście: wiceprezydent Rzeszowa Henryk Wolicki, radny Jerzy Jęczmienionka. Foto   Pamiątkowa grafika wykonana przez p. Emilię Wołoszyn

14.02.2008   Rekolekcje szkolne

               W dniach 13-14 luty w naszym gimnazjum odbyły się Rekolekcje Szkolne. Tematyką tegorocznych spotkań była refleksja nad postawą ucznia Chrystusa. Nauki rekolekcyjne dla uczniów i nauczycieli poprowadził ksiądz Marek Winiarski. W pierwszym dniu uczniowie uczestniczyli w konferencji poświęconej postawie ucznia Chrystusa, który pragnie być naszym Mistrzem. Następnie młodzież uczestniczyła w Drodze Krzyżowej. Po zakończeniu nabożeństwa młodzież udała się do szkoły, gdzie odbyły się spotkania z przedstawicielami Diakoni Krucjaty Wyzwolenia Człowieka oraz z Siostrą Dominiką ze Zgromadzenia Najświetrzego Serca Pana Jezusa. Drugi dzień rekolekcji rozpoczął się Mszą Świętą, podczas której uczniowie mieli okazję poprzez rachunek sumienia ocenić siebie i odpowiedzieć na pytanie ,,Jakim jestem rycerzem Chrystusa”? Po zakończeniu Liturgii Eucharystycznej uczniowie zgromadzili się w szkole, gdzie odbyło się spotkanie z klerykami z wyższego Seminarium duchownego w Rzeszowie i z Siostrą Dominiką. Po zakończeniu rekolekcji odbyła się konferencja dla nauczycieli nt. ,,Program wychowawczy Ks. Bronisława Markiewicza” Spotkanie poprowadził ks. dr Jan Podlaszczak z PCEN. (zobacz materiały)
Dni rekolekcji były czasem wyciszenia, refleksji, zadumy nad sobą a udział w nich dał odpowiedź, że jesteśmy i staramy się być ,,Uczniami Chrystusa”
Foto

9.02.2008  VII Przegląd Teatrzyków - nasza sztuka na III miejscu !

                Tegoroczny VII Międzygimnazjalny Przegląd Teatrzyków Obcojęzycznych przeszedł do historii... Wzięło w nim udział 8 zespołów teatralnych, które wystawiły sztuki w językach: angielskim, niemiecki i francuskim. Jury pod przewodnictwem p. Małgorzaty Hołowińskiej pierwsze miejsce przyznało zespołowi z Gimnazjum nr 9 w Rzeszowie za sztukę w języku francuskim "Trzy piórka". Na drugim miejscu uplasował się zespół teatralny z Dzikowca , który wystawił sztukę w j.angielskim "O królu, który kochał opowiadania". Trzecie miejsce zdobył zespół teatralny naszego gimnazjum! W tym roku wystawialiśmy sztukę w języku angielskim pt" "Miłość Bliźniego". Wyróżnieniami uhonorowano zespoły z Gimnazjum nr 10 oraz Gimnazjum nr1 we Frysztaku. Jak co roku przegląd obfitował w wiele bardzo interesujących pokazów i występów. Zapraszamy do zdjęć i filmów.  Foto  Video Step-Tap Ania i Kamil fragment naszej sztuki

5.02.2008  Dyskoteka

                Jakieś fatum wisi ostatnimi czasy nad dyskotekami w naszej szkole. Znowu sprzęt grający odmówił posłuszeństwa. Szkoda bo popsuło to trochę zabawę. Zwłaszcza, że  dziewczyny przygotowały na ten wieczór wiele pięknych kreacji. Foto

1.02.2008  Mistrzostwa w Halowej Piłce Nożnej

      Trwają Mistrzostwa Naszego Gimnazjum w Halowej Piłce Nożnej, w których bierze udział aż 18 drużyn. Zakończyła się rywalizacja klas pierwszych. Najlepszą okazała się  klasa 1A w składzie: Michał Grębosz, Damian Pyziak, Marcin Walec i Paweł Tabaka. W finale 1A pokonała 2:1 klasę 1C. Trzecie miejsce zdobyła  klasa 1F.
      Wydarzeniem tegorocznych mistrzostw jest udział w nich niesamowitej drużyny dziewcząt z klasy 1B ( po raz pierwszy w historii naszej szkoły). Chłopcy byli pod wielkim wrażeniem ich umiejętności, waleczności  a przede wszystkim  urody i wdzięku... 
Foto

30.01.2008  „SUDOKU DLA KAŻDEGO”

                W konkursie wzięło udział 23 uczniów naszego gimnazjum. Osoby, które zajęły I, II lub III miejsce i osoby, które otrzymały wyróżnienia rozwiązali obydwa diagramy bezbłędnie. O miejscach zadecydował jedynie czas. Pierwsze miejsca zajęli Joanna Leniart, Dariusz Zygler i Maksymilian Rojek. Zobacz wyniki. Wszystkim uczniom GRATULUJEMY!!!  

29.01.2008   Obóz snowboardowo- narciarski

Niezwykle  zadowoleni wrócili uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przebywający podczas pierwszego tygodnia ferii zimowych na obozie snowboardowo - narciarskim w Bukowinie Tatrzańskiej. Wszyscy z łatwością nauczyli się jeździć na snowboardzie :) Niedługo szersza relacja, tymczasem zapraszamy do obejrzenia zdjęć. Foto

28.01.2008  Weź udział w konkursie !!!

          KLUB MŁODEGO METAMATEMATYKA ogłasza konkurs na figurę o najbardziej interesującym kształcie wykonaną metodą origamii. Prace, które powinny być opisane imieniem i nazwiskiem oraz klasą wykonawcy bądź wykonawców, prosimy składać do nauczycieli uczących matematyki. Można pracować w grupach. Termin składania prac do 18 lutego 2008r. Czekamy na ciekawe pomysły naszych uczniów. Na zwycięzców czekają cenne nagrody.

12.01.2008   "Jedyna taka szkoła"

Ukazał się w prasie kolejny artykuł o naszej szkole i rolkach. Tym razem zainteresował się nami krakowski "Dziennik Polski". Przeczytaj!

11.01.2008   Finał XV Konkursu szopek

Trzy i pół tysiąca zwiedzających, ponad 320 prac - wciąż zadziwiających  i zachwycających  swoją pomysłowością,  pochodzących z 67 szkół i placówek oświatowych całego województwa podkarpackiego.
Przeczytaj
relację z finału jubileuszowego XV Wojewódzkiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. Zdjęcia z finału.

8.01.2008   Wystawa szopek

    W hali Na Podpromiu trwa pokonkursowa wystawa szopek bożonarodzeniowych. Tegoroczny jubileuszowy XV Konkurs Szopek zgromadził rekordową liczbę ponad 300 twórców z całego województwa. Lista laureatów Zdjęcia z wystawy

7.01.2008   Obóz sportowy - ferie zimowe 2008

    Wszyscy, którzy wybierają się podczas ferii zimowych na obóz snowboardowo-narciarski w Bukowinie Tatrzańskiej  mogą już teraz zobaczyć nowiusieńki ośrodek, w którym będą przebywać. Przypominamy, że wyjazd nastąpi o godz. 8.00  w poniedziałek a powrót w sobotę około godz. 18.00.
    Uwaga! Spotkanie organizacyjne odbędzie się w środę
na dużej przerwie w sali nr 35

21.12.2007   Wigilia szkolna

   To był wyjątkowy dzień. Zamiast lekcji, sprawdzianów i pytania były serdeczne życzenia, dzielenie się opłatkiem, tradycyjne polskie kolędy i smakołyki na wigilijnym stole. Foto

17.12.2007   III miejsce piłkarzy na Podpromiu

   Trzecie miejsce i tytuł najlepszego zawodnika dla Pawła Dziedzica to dorobek piłkarskiej reprezentacji naszej szkoły, która uczestniczyła w silnie obsadzonym Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 9 w Rzeszowie. Turniej rozgrywany był w hali "Na Popromiu", wzięło w nim udział 8 drużyn. Foto

13.12.2007    Nasz chór na drodze do Betlejem

   Chór naszej szkoły wystąpił na Przeglądzie Chórów Szkolnych "W drodze do Betlejem" organizowanym w ramach programu "Śpiewająca Polska" Narodowego Centrum Kultury w Warszawie. Impreza odbyła się w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie. Foto

12.12.2007    Kasa 3C najlepsza w trójkach siatkarskich

   W turnieju piłki siatkowej chłopców (trójki) zwyciężyła klasa 3C (Piotr Zegar, Wojtek Bury, Dominik Pociask, Jakub Miłek, Filip Żak) pokonując w finale 2D. W meczu o trzecie miejsce 3D pokonała 1A -najlepszą drużynę z klas pierwszych. Najlepszym siatkarzem turnieju został Paweł Dziedzic.  Foto

8.12.2007    II Mikołajkowy Turniej Rolkowy

   W drugim Mikołajkowym Turnieju Rolkowym o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 8 w Rzeszowie zwyciężył Kuba Ankes, drugi był Patryk Berdowski,  trzeci Dawid Świder, natomiast Iza Bednarska została najlepszą dziewczyną turnieju. Foto

7.12.2007    "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę"

   W dniach od 19 listopada 2007 do 4 grudnia 2007 na terenie naszej szkoły została przeprowadzona akcja "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę". W ramach tej akcji zebrano następujące dary: żywność długoterminową, odzież, obuwie, zabawki, książki i artykuły szkolne. Zebrane dary zostały przekazane do miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie.

6.12.2007    Wizyta Świętego Mikołaja

   Swoja obecnością zaszczycił nas Święty Mikołaj i jego świta. Jak to zwykle bywa z tej okazji wszystkie grzeczne dzieci otrzymały od niego prezenty. Mikołaj miał dobry humor więc przy okazji było bardzo wesoło.

5.12.2007    Turniej siatkarskich trójek

   Zakończyła się faza grupowa turnieju piłki siatkowej chłopców (trójki),  w którym bierze udział 14 drużyn. W klasach pierwszych najlepsza okazała się klasa 1A, drugie miejsce zajęła 1D, a trzecie 1C. W klasach drugich najlepsza była 2D, za nią uplasowała się 2C, a trzecie miejsce zajęła 2B. W rywalizacji klas trzecich zwyciężyła 3C, za nią uplasowała się 3D. Obecnie po dwie najlepsze drużyny z klas I, II, III spotkają się w półfinałach.

4.12.2007    Rocznica śmierci pierwszego prezydenta Rzeszowa

   W dniu 4 XII br. uczniowie gimnazjum nr 8 (1d) uczestniczyli w uroczystości złożenia kwiatów na grobie pierwszego prezydenta i zasłużonego rzeszowianina, honorowego obywatela Rzeszowa Romana Krogulskiego w rocznicę jego śmierci. Uroczystość zorganizowaną przez Regionalne Stowarzyszenie Pamięci Historycznej "ŚLAD" uświetnił osobiście obecny prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc, przedstawiciel posła do Parlamentu Europejskiego Mieczysława Janowskiego i radny Jacek Adamowicz oraz krewny rodziny Krogulskich pan Wiesław Grzegorczyk. Obok naszego gimnazjum obecni byli uczniowie z zaprzyjaźnionych szkół I LO i VIII LO w Rzeszowie. Prezydent T. Ferenc obiecał nadać imię R. Krogulskiego ulicy lub placu w Rzeszowie, abyśmy mogli się tym pochwalić na uroczystości 10 czerwca 2008 r., kiedy to przypada 140 rocznica urodzin prezydenta Krogulskiego. Przyjął tym samym zaproszenie na tę uroczystość, więc zapraszamy również całą społeczność szkolną. Foto

3.12.2007    Lepsze od plastyka

   Reprezentacja siatkarek naszej szkoły pokonała 2:1 Gimnazjum plastyczne na ich terenie. Wcześniej nasze dziewczyny uległy gimnazjum sportowemu.

2.12.2007    Otwarcie wystawy przygotowanej przez IPN

   Uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w otwarciu wystawy „Wieś polska-między dwoma totalitaryzmami (1939-1945)” w Filharmonii Rzeszowskiej. Wystawa i dwudniowa sesja naukowa została przygotowana przez IPN w Rzeszowie. Najbardziej wstrząsające były zdjęcia z pacyfikacji wsi polskich. Przeczytaj relację.

1.12.2007    Dyskoteka andrzejkowa - Head Party

   Kolejna dyskoteka tematyczna za nami. Zaczęło się od kłopotów ze sprzętem ("złośliwość rzeczy martwych"), ale później wszyscy bawili się świetnie. No i oczywiście jak przystało na "Head Party" mogliśmy podziwiać rewelacyjne fryzury i nakrycia głowy. Foto1 Foto2

30.11.2007    Zmęczeni ale szczęśliwi - Dzięki Bułgario!

   Podróż powrotna z Popowa w Bułgarii nie obfitowała już w taką ilość niespodzianek (bo kto by się przejmował turbulencjami podczas lotu). Renata, Ewa, Magdy, Krzysiek i Tomek wystartowali z Sofii i po przesiadce w Mediolanie szczęśliwie przed północą wylądowali na lotnisku w krakowskich Balicach.
Wszyscy mimo wyczerpującej podróży byli zachwyceni gościnnością, otwartością i świetną atmosferą, która panowała podczas całego (niestety krótkiego) pobytu w partnerskiej szkole w Popowie. Żal było wyjeżdżać zwłaszcza, że bardzo szybko zrodziły się przyjaźnie i sympatie. Zachęcam do obejrzenia zdjęć -
foto oraz poczytania relacji z wyjazdu dzień po dniu.

23.11.2007    Podróż z przygodami

  Sześcioosobowa ekipa z naszej szkoły, po długiej i pełnej niespodzianek podróży dotarła  do miejscowości Popowo w Bułgarii. Ich podróż związana jest z  udziałem naszej szkoły w projekcie "Tolerance – the answer to the needs of contemporary Europe" w ramach programu Socrates Comenius. Spotkają  tam  rówieśników z Bułgarii, Finlandii, Hiszpanii, Litwy i Turcji.

20.11.2007    Spotkanie dotyczące misji na Madagaskarze i w Ekwadorze.

  13 grudnia - tj. czwartek o godzinie 14:20 w szkole odbędzie się przełożone spotkanie Szkolnego Koła CARITAS. Spotkanie będzie dotyczyć misji a w szczególności życia na Madagaskarze i w Ekwadorze. Wszyscy uczestnicy będą mogli wziąć udział w konkursie - więcej informacji na spotkaniu na które serdecznie zapraszamy wszystkich członków SKC, KSM-u i wszystkich którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś o misjach - opiekunowie : A. Cmela, ks. M. Wygonik

18.11.2007    Klasa 1a na festiwalu

  Klasa 1A wraz ze swoją wychowawczynią - p Elżbietą Pikus zorganizowała wyjście na "V Ogólnopolski Festiwal Zespołów Tanecznych o Laur Rzecha", w którym wystąpiła ich koleżanka z klasy Julia Kielich. Foto

16.11.2007    Siatkarze "raz na wozie, raz pod wozem"

  Reprezentacja siatkarska przegrała 2:0 z Gimnazjum nr7 oraz wygrała 2:0 z Gimnazjum im. Jana Pawła II, w ramach Miejskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej chłopców. Tym samym zajęła drugie miejsce w grupie eliminacyjnej.

15.11.2007    Telewizja TVN w naszym gimnazjum !!!

  Ekipa telewizji TVN przez dwa dni gościła w naszej szkole. Przedmiotem jej zainteresowania były zajęcia rolkowe oraz osoba znanego wszystkim popularyzatora tego sportu Konrada "Wodza" Tomaki. Efekty pracy ekipy TVN możecie zobaczyć tutaj. Kilka zdjęć z pobytu ekipy TVN - foto

10.11.2007    O naszej szkole w ogólnopolskiej prasie

    W ogólnopolskim tygodniku "Przekrój" ukazał się artykuł o naszej szkole, a konkretnie o prowadzonych u nas przez p. Konrada "Wodza" Tomakę zajęciach z wyczynowej jazdy na rolkach zobacz. W przyszłym tygodniu być może zawita do nas telewizja TVN (!!!), która także bardzo zainteresowała się rolkami w naszym gimnazjum.

7.11.2007    Nasza szkoła otwiera się na Europę !!!

    Projekt "Tolerance – the answer to the needs of contemporary Europe" przygotowany przez naszą szkołę wspólnie z partnerami z Bułgarii, Finlandii, Hiszpanii, Litwy i Turcji został pozytywnie oceniony. Oznacza to m.in., że będziemy gościć u nas młodzież z tych krajów, a nasi uczniowie pojadą (polecą lub popłyną) do tych szkół partnerskich. I tak już w listopadzie z wizytą do Bułgarii poleci czwórka uczniów klas trzecich wraz z opiekunami p. Renatą Drozdowską i Ewą Szmigiel, które od początku koordynują cały projekt.

6.11.2007    Magda Żarek w etapie wojewódzkim

    Magda Żarek z klasy 3C zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego konkursu kuratoryjnego z historii. Brawo!

5.11.2007    Dziewczyny z 1A najlepsze w turnieju siatkarskim

    W turnieju piłki siatkowej dziewcząt "trójek" klas pierwszych zwyciężyła klasa 1A. Drugie miejsce zajęła klasa 1D, trzecie 1B,a czwarte 1E. Foto

5.11.2007    Górą także w rewanżu

    W poniedziałek gościli u nas siatkarze i siatkarki z Widełki, którzy przyjechali z wielką chęcią zrewanżowania się za porażki poniesione parę dni wcześniej. Niestety nasze drużyny nie były zbyt gościnne, gdyż dziewczyny ponownie wygrały 3:0, a nasi chłopcy pokonali kolegów z Widełki 2:1. Foto

31.10.2007     Trzy zwycięstwa w Widełce

    Wyjazd siatkarskich reprezentacji naszej szkoły do zaprzyjaźnionej szkoły w Widełce zakończył się pełnym sukcesem. Najpierw dziewczyny 3:0 pokonały swoje rówieśniczki z Widełki, a następnie chłopcy wygrali dwa mecze (2:1 z Gimnazjum w Widełce i 2:0 z Gimnazjum w Budach Głogowskich). Rewanż 5 listopada w naszej szkole. Foto

24.10.2007     Otrzęsiny 2007

    Od dnia dzisiejszego uczniowie klas pierwszych naszej szkoły stali się pełnoprawnymi gimnazjalistami. Otrzęsiny przebiegające pod hasłem "Wśród bogów i bohaterów starożytnej Grecji" dostarczyły wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń, a co najważniejsze były okazją do świetnej zabawy i zaprezentowania się wszystkich klas pierwszych. Uśmiech rzadko znikał z twarzy uczestników. Foto1  Foto2

22.10.2007     Akcja "Dzieci Dzieciom"

    W odpowiedzi na apel dowódcy wojsk lądowych gen. broni Waldemara Skrzypczaka uczniowie naszej szkoły zebrali dary w postaci: zabawek, odzieży i przyborów szkolnych. Zorganizowali również dyskotekę, z której dochód (308zł) został przeznaczony na zakup przyborów szkolnych. W akcji "Dzieci Dzieciom" wzięły udział organizacje szkolne: Caritas, KSM, PCK. Mamy nadzieje, że te dary przyczynią sie do udzielenia pomocy dzieciom z Afganistanu i Iraku.

17.10.2007     Puchar Gimnazjady pojechał do Górna

    W dniu dzisiejszym odbył się w naszej szkole wojewódzki drużynowy turniej szachowy "VIII Gimnazjada Szachowa 2007 im. Leona XIII Papieża", w którym wzięło udział 13 zespołów. Zdecydowanym zwycięzcą okazała się drużyna Gimnazjum z Górna, na drugim miejscu uplasowała się ekipa z Lutczy, a trzeci był zespół z Gimnazjum nr 1 w Jaśle. Nasza drużyna z dorobkiem 10 pkt. uplasowała się na 10 miejscu. Foto

16.10.2007     43 Rajd PTTK - "Jesień w Beskidzie Niskim"

    43 Rajd PTTK „Jesień w Beskidzie Niskim” Wysowa 2007, 21-23 październik. 3 dni w górach! Przy pięknej pogodzie i jeszcze piękniejszych widokach! Trzeba jeszcze mieć niezłą kondycję, żeby widoki oglądać ze szczytu. Najwyższy szczyt po stronie polskiej to Lackowa 997 m n.p.m. i Busov 1002 m m.n.p.m. po słowackiej. Z Wysowej można iść na Kozie Żebro, Ostry Wierch, Jaworzynę Konieczniańską, Obycz, Beskidem. Wspaniałe trasy, szlaki wyraźne dobrze oznakowane, przepiękne widoki. Polecamy!
      Zapraszamy wszystkich zainteresowanych turystyką do szkolnego koła PTTK w naszej szkole. I wy możecie być z nami!
Opiekun: Urszula Szymańska-Kujawa, Ewa Szmigiel
foto

15.10.2007     Mateusz Kotowicz najlepszym szachistą w szkole

     Mateusz Kotowicz wygrał zdecydowanie indywidualny turniej szachowy, będący jednocześnie eliminacją do Gimnazjady Szachowej im. Leona XIII Papieża. Drugie miejsce zajął Andrzej Piechowicz a trzecie Krzysztof Pawlików. Cała trójka będzie reprezentowała naszą szkołę podczas środowej gimnazjady.

10.10.2007     Udany występ w biegach przełajowych

    Bardzo dobry występ zanotowali uczniowie naszej szkoły w Indywidualnych Biegach Przełajowych rozegranych w Parku Sybiraków. Najwyższe miejsce spośród dziewcząt wywalczyła Aneta Maciołek, która była trzecia. Wśród chłopców tuż za podium znalazł się Tomek Pięciak zdobywając czwartą lokatę. Ponadto na wysokich miejscach (pierwsza dziesiatka) uplasowali się: Bartek Wilk, Marcin Walec i Damian Pyziak. Foto

4.10.2007      Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka

 Za nami pierwsza dyskoteka w tym roku szkolnym. Tych, którzy byli i tych, których nie było zapraszam do obejrzenia zdjęć. foto1 foto2

3.10.2007     Kaśka najszybsza w Polsce!

 Katarzyna Stanek jest najszybszą biegaczka w Polsce w swojej kategorii wiekowej na dystansie 110 m przez płotki. Gratulacje !!!

29.09.2007     Święty Michał i wycieczka dla klasy 3B!

 W sobotniej rywalizacji klas o statuetkę św. Michała Archanioła - patrona naszej parafii, zwyciężyła klasa 3B i w nagrodę pojedzie na jednodniowa wycieczkę. Walka toczyła się na trzech frontach: w konkursie biblijnym, rozgrywkach sportowych oraz konkursie pt. Żywy anioł. Drugie miejsce zajęła klasa 2D. Dzień rozpoczął się od Mszy Świętej odprawionej w naszej szkole.   foto foto M.S. video

27.09.2007  Aśka Dziedzio najważniejszym uczniem w szkole

 Uczniowie naszej szkoły wybrali swojego reprezentanta. Przeprowadzona z dużym rozmachem kampania wyborcza przyniosła spodziewany efekt. Joanna Dziedzio z klasy 3b od dzisiejszego dnia jest Miłościwie Nam Panującą Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego!
Joasi życzymy aby nie zabrakło jej dobrych, twórczych pomysłów i sił do ich realizacji oraz aby godnie reprezentowała nasze gimnazjum. Niech okres jej "panowania" zapisze się złotymi zgłoskami w historii naszej szkoły. Powodzenia!!!
Foto

27.09.2007  Rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

 Poczet sztandarowy oraz klasa 3b reprezentowały nasze gimnazjum na  uroczystościach związanych z 68 rocznicą powstania Polskiego Państwa Podziemnego, które było prawdziwym fenomenem w najnowszych dziejach Polski. Zjawiskiem w dziejach antyhitlerowskiego i antysowieckiego ruchu oporu w Europie. Zobacz zdjęcia z uroczystości.

26.09.2007  Drugie miejsce w Rzeszowie tenisistów stołowych!

 Drużyna w składzie: Daniel Fara, Dominik Wilk oraz Krzysztof Opiela wywalczyła drugie miejsce w Miejskiej Gimnazjadzie w tenisie stołowym chłopców! Nasza ekipę wyprzedzili tylko gospodarze turnieju - Gim7. Powodzenia w kolejnych zawodach, tym razem na szczeblu rejonowym!

24.09.2007  Akcja "DZIECI DZIECIOM"

  Rozpoczęła się w naszej szkole akcja "DZIECI DZIECIOM", która ma na celu pomoc rzeczową dla placówek oświatowych w Iraku i Afganistanie. W związku z tym szkolne koła PCK, Caritas i KSM będą zbierać środki rzeczowe (z wyłączeniem artykułów spożywczych) np. przybory szkolne, książki, odzież, zabawki. Zbiórka trwa do 12.10.2007. Dary zbierają: G.Blajer, D.Żarek

17.09.2007  Wysyp stron szkolnych

  Jak grzyby po deszczu powstają coraz to nowe strony internetowe związane z naszą szkołą. Myślę, że ich autorzy nie będą mi mieli za złe jeżeli umieszczę linki do nich na tej stronie. I tak zachęcam do obejrzenia stron: klasy 1A, klasy 1B, dwóch stron klasy sportowej 1C - www.sportgm8.prv.pl, www.sportgm8.blog.onet.pl, klasy 2A, Teamu Rolkowego Gimnazjum nr 8 w Rzeszowie, Szkółki Rolkowej WODZU. Wygląda na to, że już niedługo wszystkie klasy naszego gimnazjum zaistnieją w świecie internetowym.

14.09.2007  Świetny występ lekkoatletek

  W rozegranych po raz pierwszy w tym roku szkolnym zawodach lekkoatletycznych na stadionie Resovii znakomitą formą błysnęli uczniowie naszej szkoły - a przede wszystkim dziewczyny, które wywalczyły aż cztery miejsca na podium. Najlepszą w biegu na 300m była Klaudia Kunysz, drugie miejsce w biegu na 100m zajęła Kasia Stanek oraz Aneta Maciołek w biegu na 600m, a trzecie miejsce  Paulina Czapla w rzucie oszczepem. Spośród chłopców najlepiej zaprezentowali się: Marcin Szempruch, Filip Żak, Łukasz Surowiec oraz Tomek Pięciak - wszyscy uplasowali się w swoich konkurencjach tuż za podium - na wysokim czwartym miejscu. Gratulacje!

14.09.2007  1A najlepsza w Słocinie !

  Uczniowie wszystkich sześciu klas pierwszych wzięli udział w imprezie pod hasłem "Sprzątanie Świata" na terenie parku w Słocinie. W zaciętej i emocjonującej rywalizacji w zbieraniu śmieci oraz konkurencjach sportowych zwyciężyła klasa 1A (87pkt.), tuż za nią uplasowała się 1C (82pkt.), a trzecie miejsce zdobyła 1E (70pkt.). Zwycięzcy poszczególnych konkurencji to: zbieranie śmieci - 1A, sztafeta - 1D, wyścigi rzędów - 1C, dwa ognie - 1E, piłka nożna - 1C, przeciąganie liny - 1E. Na zakończenie wszyscy otrzymali słodkie upominki. Fotki

13.09.2007  Artykuł w "Nowinach"

  Dziennikarze z Gazety Codziennej "Nowiny" zainteresowali się działającym tylko w naszej szkole klubem rolkowym prowadzonym przez Wodza - Konrada Tomakę. Przeczytaj artykuł,  który ukazał się w czwartkowym wydaniu gazety.

8.09.2007  Biegi uliczne

  Reprezentacja uczniów naszej szkoły wzięła udział w biegach po ulicach naszego miasta. Wysokie miejsca (biorąc pod uwagę dużą ilość startujących) zajęli: Kasia Niedziałek, która była ósma w biegu dziewcząt oraz Filip Żak - szósty w biegu chłopców klas trzecich. Ponadto zaprezentowaliśmy się jako "szkoła na rolkach" wzbudzając spore zainteresowanie uczestników i widzów. Foto

6.09.2007  Nowi nauczyciele

  Sporo nowych twarzy pojawiło się w tym roku w naszym gronie pedagogicznym. Jak widać na zdjęciu wszyscy są w doskonałych nastrojach i pełni zapału do  pracy.

3.09.2007   No i po wakacjach

Mszą Świętą w przebudowywanym Kościele Św. Michała Archanioła rozpoczął się kolejny - dziewiąty już w historii naszego gimnazjum rok szkolny. Gorąco witamy w naszych murach szczególnie uczniów klas pierwszych! Mamy nadzieję, że będą się dobrze czuli u nas i pobyt w naszej szkole będzie dla nich okazją do niezapomnianych przeżyć.

  

KRONIKA GIMNAZJUM


© 2008 www.gm8.resman.pl