Dnia Edukacji Narodowej redakcja strony internetowej  składa  Dyrekcji, Nauczycielom i wszystkim Pracownikom Naszej Szkoły
i wytrwałości
w pracy zawodowej i życiu prywatnym.

sobota, 9 października 2010

Rolkowcy na podium w Krakowie!

Nasi rolkowcy bardzo dobrze zaprezentowali sie na zawodach w Krakowie /Kraków Slalom Open 2010/. Klaudia Hartmanis zajęła drugie miejsce, Ewelina Czapla była trzecia, Konrad Tomaka również znalazł sie na podium zajmując 2 pozycję. Zawody zaliczane były do Pucharu Świata - World Slalom Series, dzięki czemu nasi zawodnicy zebrali kolejne punkty do rankingu światowego  i polskiego. Obecnie Klaudia, Ewel i p.Konrad to ścisła czołówka polskiego rankingu. Klaudia Hartmanis dzięki swoim wynikom została oficjalną zawodniczka najlepszego Teamu na świecie, reprezentuje Team Seba Poland, otworzyło to przed nią wiele możliwości wyjazdów na zawody światowe np. do Korei. Klaudia zaczęła jeździć 2 lata temu w naszym gimnazjum, pod okiem trenera Konrada Tomaki. Bardzo dobre warunki i możliwości ma tez Ewelina Czapla życzymy jej i pozostałym samych sukcesów. Wszystko jest na wyciągnięcie ręki jeśli się tylko chce, zachęcamy do treningów uczniów naszej szkoły. Już teraz zapraszamy na zawody Rzeszów Slalom Battle 2010, które odbędą sie 20 listopada na Hali Walter.

AH

Grzegorz Glassner w czołówce biegu ulicznego

Wysokie szóste miejsce w Jesiennym Biegu Ulicznym o Puchar Prezydenta Miasta Rzeszowa wywalczył uczeń klasy 3D - Grzegorz Glassner.

Foto

środa, 6 października 2010

Klaudia Kawalec na czele Samorządu Uczniowskiego!
Od środy Miłościwie Panującą Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została (w demokratycznych wyborach) wybrana uczennica klasy 3C - Klaudia Kawalec!

Tegoroczne wybory do Samorządu stały pod znakiem zaciętej rywalizacji dwóch Klaudii: Hartmanis i Kawalec. Ostatecznie po podliczeniu wszystkich głosów okazało sie, że zwyciężyła Klaudia Kawalec. Serdecznie gratulujemy i życzymy udanej pod każdym względem kadencji!

Foto

wtorek, 5 października 2010

Błysk talentu Michała Martonia w biegach przełajowych
Czasem biega wieczorkami z psiakiem,  a wczoraj okazało się, że ma chłopak talent i będzie go szlifować pod okiem fachowców.  Michał zajął II miejsce w Indywidualnych Biegach Przełajowych i będzie reprezentować nasza szkołę i Rzeszów na zawodach wojewódzkich. Trzymajmy kciuki i miejmy nadzieje, że będzie szło mu tylko lepiej.
Może to przyszły reprezentant polski?!                                                              KT

Może i ty masz talent sportowy tylko jeszcze o tym nie wiesz???

czwartek, 30 września 2010

Uwaga Trzecioklasiści!
Uruchamiamy "Szkolną Platformę Edukacyjną"

Najważniejsze informacje dla Was znajdziecie -->tutaj

Patryk Kościółek - Szybki jak błyskawica
Nie ma w województwie podkarpackim szybszego ucznia gimnazjum od naszego Patryka Kościółka. W środę udowodnił swój prymat w biegu sprinterskim na 100m pokonując około setkę najszybszych biegaczy z całego Podkarpacia. Brawo!

środa, 29 września 2010

Święty Michał Archanioł w rękach klasy 1D !

Święto patrona parafii tradycyjnie w naszej szkole połączone było z rywalizacją klas o statuetkę Św. Michała Archanioła. W tym roku oprócz konkurencji sportowych uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat pielgrzymek Papieża Jana Pawła II do Polski. Po skrupulatnym podliczeniu punktów okazało się zwyciężyła klasa 1D, która w nagrodę pojedzie na jednodniową wycieczkę! Drugie miejsce zajęła klasa 3A a trzecie klasa 2B.

foto

wtorek, 28 września 2010

Piłkarki ręczne rozpoczęły przygotowania

Relacja z pierwszego meczu sparingowego piłkarek ręcznych. TUTAJ

poniedziałek, 27 września 2010

Rocznica Powstania Polskiego Państwa Podziemnego

Poczet sztandarowy reprezentował nasza szkołę na obchodach 71 rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego.

foto

środa, 15 września 2010

Jesteśmy najlepsi - Puchar Prezydenta w naszych rękach!!!

Fantastyczny występ naszej reprezentacji piłkarskiej w Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Rzeszowa, w którym wzięło udział osiem rzeszowskich gimnazjów.
Po zwycięstwie w półfinale 4:2 nad Gimnazjum nr 5, w meczu finałowym przyszło nam się zmierzyć z Gimnazjum nr 6 (które w drugim półfinale pokonało Gim9). Mecz finałowy od początku do końca toczył się pod nasze dyktando. Wygraliśmy aż 5:0 i już po chwili mogliśmy  na środku hali odtańczyć i odśpiewać naszą radość ze zwycięstwa w całym turnieju!
Wyśmienitą formą w tych zawodach błysnęli: Sebastian Ślemp (król strzelców turnieju), Rafał Sierżęga, Kamil Solecki, Grzegorz Inglot. Znakomicie bronił Adrian Gugała,  a swój wkład w zwycięstwo miała cała drużyna - Krzysztof Rząsa, Mateusz Flaga, Adrian Iwaniec, Kamil Snopkiewicz, Michał Żak i Karol Wisz. Oprócz pucharu, dyplomu, medali i piłki, cała drużyna otrzymała dwuosobowe namioty.

foto

wtorek, 14 września 2010

Nasi lekkoatleci 8 razy na podium!

Znakomicie spisali sie nasi uczniowie w pierwszych tegorocznych zawodach lekkoatletycznych. Naszym łupem padło aż osiem medali. Bezkonkurencyjni w swoich konkurencjach byli: Patryk Kościółek (100m) oraz Kamil Solecki (skok w dal). Przeczytaj obszerną relację z zawodów.

foto

Reprezentacja piłkarska w finale!
Dzięki zwycięstwom nad Gimnazjum nr 10 (3:2) oraz Gimnazjum nr 7 (8:2) nasi piłkarze awansowali do finałowych rozgrywek turnieju piłkarskiego w ramach Rzeszowskich Dni Sportu. Cztery najlepsze drużyny będą jutro w hali Na Podpromiu walczyć o zwycięstwo w turnieju.